Jak zorganizować imprezę firmową

Imprezy firmowe to świetny sposób na budowanie koleżeństwa i zbliżenie pracowników. Są również okazją do nawiązania kontaktów z osobami, które pracują dla Ciebie, a także z klientami i sprzedawcami. Wiele organizacji organizuje imprezy firmowe, aby pomóc przyciągnąć nowe talenty. Jeśli organizujesz imprezę firmową, często możesz odnieść wrażenie, że w jej planowaniu chodzi o coś więcej niż tylko zebranie pracowników przy przekąskach i zabawach. Mając to na uwadze, oto kilka najważniejszych wskazówek, jak zorganizować udaną imprezę firmową.

Zorganizuj spotkanie początkowe i określ cele

Podczas spotkania inauguracyjnego określ cele swojego wydarzenia. Możesz użyć agendy spotkania, tablicy, a nawet programu do planowania, takiego jak Online Meeting. Mogą to być takie cele, jak liczba pracowników, do których chciałbyś dotrzeć, liczba nowych klientów, których chciałbyś sprowadzić lub liczba CV, które chciałbyś otrzymać. Możesz również zawrzeć konkretne cele związane z takimi rzeczami jak zwiększone oferty płacowe, nowe propozycje biznesowe lub polecenie klienta.

Może się to wydawać zdroworozsądkowe, ale wiele firm organizuje imprezy firmowe nie mając na uwadze tych celów. To może być duży błąd. Jeśli Twoja impreza firmowa skupia się wyłącznie na dotarciu do konkretnej liczby pracowników, to w dużej mierze mija się z celem. Jeśli jedynym celem jest dobra zabawa, to nie będzie ona zbyt udana.

Zaplanuj aktywności, które spodobają się Twoim pracownikom.

Nie możesz po prostu wrzucić swoich pracowników razem i oczekiwać, że będą się dobrze bawić. Muszą być zaangażowani i zainteresowani działaniami, które zaplanowałeś.

Planowanie działań, które pracownicy będą lubić może pomóc Ci uniknąć niektórych wspólnych pułapek podczas organizowania imprezy firmowej. Chcesz uniknąć działań, podczas których pracownicy będą znudzeni lub niezaangażowani.

Unikaj działań, które wymagają rozległego planowania lub przygotowania. Możesz bezpiecznie założyć, że Twoi pracownicy nie chcą spędzać dużo czasu na planowaniu aktywności.

Unikaj działań, które są zbyt kosztowne. Nie chcesz, aby Twoi pracownicy mieli poczucie, że płacą za wydarzenie. Wybierz miejsce z klasą przykładowo loft na imprezę Warszawa.

Zaplanuj podsumowanie po wydarzeniu

Po imprezie firmowej, możesz chcieć zorganizować spotkanie podsumowujące, aby podsumować co poszło dobrze, a co nie poszło tak dobrze. Podczas tego spotkania możesz również zebrać opinie o wydarzeniu i wprowadzić wszelkie ulepszenia, które uważasz za konieczne.

Jeśli organizujesz duże wydarzenie, możesz zatrudnić freelancera, który pomoże Ci w podsumowaniu. Może to być pomocne, jeśli masz duże wydarzenie, które wymaga dużo pracy przygotowawczej.

Zbierz informacje zwrotne na temat tego, jak przebiegało wydarzenie. Pracodawcy często chcą wiedzieć, jak ich pracownicy czują się po wydarzeniu. Możesz uzyskać cenne informacje zwrotne na temat samego wydarzenia, jak również wszelkich działań, które się udały oraz tych, które były zbyt czasochłonne lub kosztowne.

Nie zapomnij o wyróżnieniu pracowników i gości

Jeśli Twoja impreza firmowa skupia się na uznaniu pracowników, nie zapomnij o wręczeniu nagród. Jeśli organizujesz zajęcia integracyjne, to na koniec imprezy możesz zorganizować grę lub zawody integracyjne.

Nie musisz poprzestać na nagrodach dla pracowników. Jeśli Twoja impreza firmowa skupia się na gościach, to nie zapomnij podziękować im za przybycie na Twoje wydarzenie. Możesz to zrobić zbierając kartki z podziękowaniami od pracowników i gości.

Jeśli organizujesz duże wydarzenie, możesz zatrudnić freelancera, który pomoże Ci zebrać kartki z podziękowaniami. Może to być pomocne, jeśli Twoje wydarzenie wymaga dużo pracy przygotowawczej.

Pomóż ludziom znaleźć daty, w których mogą uczestniczyć

Jeśli organizujesz imprezę firmową, możesz chcieć ułatwić pracownikom znalezienie dat, w których mogą uczestniczyć. Możesz to zrobić poprzez udostępnienie listy dat i godzin. Możesz również zamieścić informacje o tym, jak zapisać się na te wydarzenia.

Te praktyki mogą pomóc Ci uniknąć niektórych powszechnych pułapek podczas organizowania imprezy firmowej. Chcesz uniknąć działań, które są zbyt drogie, zbyt nudne lub które nie pasują do zainteresowań Twoich pracowników.

Możesz łatwo uniknąć tych pułapek, korzystając z tych wskazówek. Planowanie imprezy może wymagać wiele pracy, ale może być też świetną zabawą.

Imprezy firmowe to świetny sposób na budowanie koleżeństwa i zbliżenie pracowników. Są również okazją do nawiązania kontaktów z osobami, które pracują dla Ciebie, a także z klientami i sprzedawcami. Wiele organizacji organizuje imprezy firmowe, aby pomóc przyciągnąć nowe talenty. Jeśli organizujesz imprezę firmową, często możesz odnieść wrażenie, że w jej planowaniu chodzi o coś więcej…

Imprezy firmowe to świetny sposób na budowanie koleżeństwa i zbliżenie pracowników. Są również okazją do nawiązania kontaktów z osobami, które pracują dla Ciebie, a także z klientami i sprzedawcami. Wiele organizacji organizuje imprezy firmowe, aby pomóc przyciągnąć nowe talenty. Jeśli organizujesz imprezę firmową, często możesz odnieść wrażenie, że w jej planowaniu chodzi o coś więcej…