Czy wynajem samochodów sportowych ma sens?

Jazda luksusowym samochodem sportowym to ogromne emocje i niesamowity komfort. Bez wątpienia, sam warkot silnika i ekstrawagancka linia nadwozia – przyciąga wzrok wielu osób.

Niezapomniane wspomnienia w wyczynowym samochodzie sportowym chce przeżyć większość z nas. Tylko kogo stać na zakup takiej fury?  

Okazuje się jednak, że prowadzenie sportowego auta nie musi wiązać się z ogromnym nakładem finansowym. Istnieje sposób na ominięcie kosztów związanych z posiadaniem tak luksusowego pojazdu. Można wynająć szybkie auto na wakacje, imprezy okolicznościowe lub po prostu po to, by przez jeden dzień poczuć się fajnie. Ale czy ma to sens? 

  • Szybkie sportowe auto
  • Sportowy samochód na wynajem
  • Wypożyczalnia samochodów sportowych – jak to działa?
  • Wypożyczenie luksusowego samochodu – kiedy warto?

Szybkie sportowe auto

Szybkie, luksusowe samochody od zawsze zwracały na siebie uwagę. Niespotykany kolor karoserii, awangardowa linia nadwozia, mocne zawieszenie, znikomy prześwit i potężny silnik to główne atrybuty sportowych aut. Z całą pewnością, nie można porównywać jazdy szybką furą z prowadzeniem rodzinnego samochodu. Zupełnie inne nasilenie emocji!

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, prowadzenie sportowego samochodu jest komfortowe i bezpieczne. Możliwość wyselekcjonowania trybu jazdy jeszcze bardziej podnosi wrażenia z podróży. Kolejnym wyróżnikiem samochodów sportowych jest ich cena – są bardzo drogie. 

Sportowy samochód na wynajem 

Wynajem aut sportowych i luksusowych to usługa, po którą sięga coraz więcej motomaniaków. Oferta wypożyczalni samochodów sportowych jest bardzo bogata: Nissan 350Z, Porsche 911, Ford Mustang GT, McLaren 600 LT i wiele innych modeli. Te kultowe marki można wziąć na wynajem. Oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Wypada jednak wspomnieć, że sportowe samochody nie są dla każdego i nie chodzi tu o kwestie finansowe. Nie każdy kierowca będzie czuł się dobrze za kierownicą samochodu wyposażonego w nowoczesne systemy. Problem może również stanowić niesamowita moc silnika – nie wszyscy poradzą sobie z ujarzmieniem tej bestii. Szybkie coupe nie będzie dobrym wyborem, jeśli potrzebujemy pojazdu na wyjazd z rodziną. Sportowe auta są z reguły 2-osobowe, a tylna kanapa i pojemność bagażnika są raczej symboliczne.

Wypożyczalnia samochodów sportowych – jak to działa?

Wypożyczalnie samochodów przeważnie działają na podobnych zasadach, ale posiadają różne modele aut w swojej flocie. Niektóre firmy posiadające auta na wynajem skupiają się na rodzinnych samochodach, a luksusowe pojazdy są wypożyczane na wyjątkowe okazje np. auto do ślubu. W dużych miastach jak np. Warszawa znajdziemy więcej możliwości na wynajęcie super bryki. 

Warto pamiętać, że renomowana wypożyczalnia samochodów sportowych daje nam możliwość wynajmu luksusowego auta na krótki okres czasu (1-4 dni). Wymagania przy podpisywaniu umowy najmu są naprawdę minimalne – wystarczy mieć 20 lat, prawo jazdy oraz pieniądze na wynajem i na kaucję. Cenniki wypożyczalni luksusowych aut są bardzo zróżnicowane. Dla przykładu, warszawska wypożyczalnia samochodów sportowych oferuje Forda Mustanga GT, którego wynajęcie na jeden dzień zapłacimy około 700 zł.  Z reguły, do opłaty za wynajem trzeba doliczyć kaucję, której wysokość zależy od wybranego modelu auta.

Wypożyczenie luksusowego samochodu – kiedy warto?

Niekiedy sama jazda autem ma większe znaczenie niż cel podróży. Luksusowe samochody sportowe charakteryzują się olbrzymim komfortem i bezpieczeństwem jazdy. Jest to jeden z głównych powodów, dla których są one wypożyczane przez ludzi biznesu dla podniesienia prestiżu firmy i z chęci zaimponowania kontrahentom.

Bardzo często sportowe samochody są wykorzystywane podczas: sesji fotograficznych, kręcenia teledysków, kampanii reklamowych czy eventów firmowych. Obecnie, samochód sportowy na wynajem jest wybierany jako auto do ślubu, lub jako prezent dla bliskiej osoby. Przejażdżka sportowym autem z całą pewnością jest wyjątkowa i niezapomniana! 

Jazda luksusowym samochodem sportowym to ogromne emocje i niesamowity komfort. Bez wątpienia, sam warkot silnika i ekstrawagancka linia nadwozia – przyciąga wzrok wielu osób. Niezapomniane wspomnienia w wyczynowym samochodzie sportowym chce przeżyć większość z nas. Tylko kogo stać na zakup takiej fury?   Okazuje się jednak, że prowadzenie sportowego auta nie musi wiązać się z ogromnym…

Jazda luksusowym samochodem sportowym to ogromne emocje i niesamowity komfort. Bez wątpienia, sam warkot silnika i ekstrawagancka linia nadwozia – przyciąga wzrok wielu osób. Niezapomniane wspomnienia w wyczynowym samochodzie sportowym chce przeżyć większość z nas. Tylko kogo stać na zakup takiej fury?   Okazuje się jednak, że prowadzenie sportowego auta nie musi wiązać się z ogromnym…